שאלות תשובות

אתם שואלים אנחנו עונים

ריכזנו עבורכם שאלות נפוצות - יש לכם שאלה? פנו אלינו עוד היום ותקבלו מענה מקצועי ממדביר מוסמך!

הדברה בטוחה אינה ריסוס, הדברה בטוחה מתבצעת ע"י ג'ל והיא אינה מזיקה לאדם (כמובן אם תאכלי כמות גדולה של ג'ל זה יכול להיות רעיל כמו סבון כלים אורגני). יש להיזהר ממדברים אשר מדברים על הדברה בטוחה בריסוס זה לא נכון, זה נכון שהממיס הוא צימחי אבל החומר הפעיל הוא כימי באחוזים מאוד גבוהים ולא נותן תוצאות מספיק טובות.

ישנם מספר חרקים אשר תוקפים עץ:

– עש העץ
– חיפושיות עץ
– טרמטים

עש העץ הינו גלגול חיים שלם (תולעת,גולם ופרפר)  והשלב המזיק הוא שלב התולעת. ניתן לזהות את הנגע ע"י חורים עגולים בעץ ולפעמים פרפרים באיזור.

במעלה אדומים ישנה בעית נדלים (מרבה רגלים) בגלל המיקום המדברי. טיפול בנדלים קשה מאוד לביצוע כי צריך חומר חזק מאוד (כשמדובר בנדל ערסי). הטיפול שמומלץ הוא ריסוס חומר אבקתי רטוב בצורה היקפית סביב האיזור.

בעבר בתקופה בא השתמשו בחומרים מסוכנים לבני אדם היו צריכים באמת לפנות את הבית למספר ימים. כיום בריסוס מפנים את הבית לשעתיים בלבד(לאדם בריא) וכמובן בהדברה בטוחה אין צורך בפינוי הבית,ארונות מטבח וכו'.

היום לרוב אנחנו לא מכניסים לבתים רעלים אלא רק אם אין ברירה. במקרה של מכרסמים כמו עכברים וחולדות ניתן לפתור ללא רעלים באמצעות שימוש בתאים ממולכדים המדמים מחילה ושם ישנו פיתיון על מלכודת מכנית. התוצאות מצויינות והיתרון הוא שלא נשאר פגר שיכול להפיץ מחלות.

כיום ישנם שיטות חדשניות בטוחות לטיפול בנמלים שיפתרו את הבעיה.ללא צורך בפינוי הבית וכמובן אין סכנה לבני אדם. כמובן לדרוש מהמדביר תעודת אחריות על העבודה.

החומר הבטוח אינו פוגע בבעלי חיים אלא בחרקים בלבד.

אני מסכים איתך שזה דוחה. בהחלט ניתן לפתור את הבעיה במספר שלבים:

קודם כל לשים רשתות בחלונות
דבר נוסף, ישנו חומר בטוח להדברת זבובים (נימכר לצרכן באופן עצמי על ידנו) אשר יניב לך את התוצעות הטובות ביותר ואינה מצריכה ממך דבר והכנות.

ישנם חומרים רבים שיכולים לקטול פרעושים,בכל אופן אני ממליץ לך (בעיקר עם פרעושים) להזמין מדביר מוסמך ולטפל בבעיה בצורה מקצועית. אל תשכח מדובר ברעל!!!

ברור מדוע את רואה גלילים אדומים. אחרי שהמכרסם אכל תבליות מדיח שהיו אדומות, הצואה שלו תהיה אדומה. אגב, סביר להניח שאם המכרסם אכל את זה, אז הוא כבר מת. בכל אופן אפשר לטפל בבעית מכרסמים באופן מידי באמצעות הצבת תאי האכלה ממולכדים.

כיום ישנם פתרונות בטוחים מדהימים לנמלים גם לגינה: ישנם גרגירים שאינם רעלים לבעלי חיים (לא מה שמוכרים בחניות) ואופן השימוש הוא פשוט. אופן ההדברה: כאשר רואים ויזואלית את הנמלים מפזרים מספר קטן של גרגירים אשר משמשים גם כפיתיון וגם כרעל עבור הנמלים. אחת הנמלים לוקחת גרגיר לקן ומשם המלכה מאכילה איתו את כל הקן ובעצם מרעילה אותו. אין צורך לפזר הרבה גרגירים מכיוון שמספיק שגרגיר אחד יגיע לקן.

היתושים הם נגע סביבתי אשר מגיע ממקור מים עומדים ברדיוס של 5 ק״מ. יש לעדכן את העיריה / מועצה אזורית על הבעיה ולדאוג שהם מאתרים את מקור המים ומדבירים אותו. יש אפשרות לצמצם את הנגע ע״י התקנת רשתות וריסוס הקירות בבית.

כנראה שיש לכם באמת עש בבגדים ואני מסכים שריח הנפטלין לא נעים. אגב, נפטלין אינו קוטל אלה מונע.
ישנן שתי אפשרויות:

להכניס את הביגוד לתוך ניילון אטום אשר נחדיר לתוכו גז.
מלכודות דבק עם פרומון שמושך את הפרפר ולוכד אותו ובזה עוצר את הגלגול.

שיטת הגז יעילה יותר ומהירה יותר. השיטה השניה מחסלת את המזיק רק בזמן הפרפר – לתולעת אשר בעצם עושה את הנזק לבגד לא יקרה כלום כל עוד היא לא הפכה לפרפר.

לפי התיאור שלך לגרגרים השחורים אכן נראה שיש לך ג'וקים בבית. בכל מקרה הבעיה ניתנת לטיפול ע"י הדברה בטוחה וידידותית לסביבה – ניתן לקרוא באתר שלנו על שיטת ההדברה הבטוחה.

תקופת הקיץ היא התקופה שהתקנים מתרבים ולכן מומלץ לא לחכות שיתרבו,אלה לטפל בהם כבר בתחילת הקיץ (זה הזמן).

היום לרוב אפשר לעשות הדברה בטוחה שהיא בעצם לא ריסוס (אין דבר כזה הדברה בטוחה/אורגנית ע"י ריסוס) אלא הדברה בג'ל. בהדברה זו לא צריך לפנות את הבית,ארונות מטבח ובעצם אפשר להמשיך בשיגרת היום (כיום אנו מבצעים הדברה זו במסעדות, בתי מלון, בתי חולים ועוד).

חשופיות מגיעות ממקומות לחים, חשוב להדביר בחוץ את מערכות הביוב וניקוזי המים (או כל מקום נוסף שיש לחות). חשופיות רגישות מאוד לכן מומלץ לפזר מלח באזורים שאת רואה אותם. במידה ומלח לא עזר (למרות שזה בדרך כלל עוזר) יש להדביר את האזור הנגוע.

תיקן אמריקאי מתגורר במקומות לחים כמו מאגרי מים ומערכות ביוב. התיקן האמריקאי מגיע דרך צנרת הביוב (ונכנס דרך חורי האמבטיה, כיור וכל חור ניקוז/ביוב ) אל הבתים. בכדיהלפתור את הבעיה חייבים להדביר את מערכת הביוב המשותפת של הבניין (או פרטית בבתים פרטיים), להדביר את הדירה בלבד לא יעזור.

קודם כל נבדיל בין פרעושים לפשפשים. שניהם טפילים,פשפשים אכן נמצאים בדרך כלל במיזרוני המיטה ועוקצים בזמן השינה. פרעושים מגיעים מחתולים כאשר הטמפרטורה של החתול יורדת (ממחלה,המלטה או פגר חתול) והם עוזבים את החתול ועוברים לחפש מקור דם אחר. הפרעושים קופצים לגובה של בערך חצי מטר ולכן רוב העקיצות מתבצעות באיזור הרגליים. ישנו טיפול גם לפרעושים וגם לפשפשים

נגד נדלים ועכבישים צריך להדביר ע״י ריסוס עם חומר על בסיס אבקה רטיבה מסביב לבית, וריסוס בתוך הבית עם חומר קפסולרי. בחודשים אפריל מאי, זו התקופה לבצע את ההדברה.

עכבר יכול לטפס על קיר אך לא לגובה רב ותלוי בסוג הקיר(מחוספס ,חלק). חשוב לדעת אם מדובר בעכבר או בחולדה.

טרמטים הם סוג של נמלים התוקף עץ על מנת ליצור "מנהרות" מכיוון שהם רגישות לאור. חשוב לציין שהטרמטים תוקפים אך ורק עץ טבעי (מלא) ולכן הם יכולים לתקוף מיטת עץ. חשוב לזהות אם אכן מדובר בטרמיטים, בתולעי עץ או חיפושיות עץ.

תלוי בסוג ההדברה. בכל מצב הדברת הביובים מתבצעת לתקנים, ואינה קשורה לנמלים בדירה. כמו כן ישנם שתי אפשרויות להדברת נמלים:

הדברה בטוחה (באמצעות ג'ל)
הדברה קונבנציונלית (ריסוס).

ההדברה הבטוחה יעילה הרבה יותר והיא עדיפה.

הם אכן נקראים סילוור פיש או בעברית – דג הכסף. גודלו 8 מ"מ – 10מ"מ והוא נימצא בעיקר במקומות לחים, בד"כ מאחורי מקרר או חריצים בקיר / ריצפה. דג הכסף ניזון מסוגי סוכרים, בדים כמו כותנה, משי ואפילו בדים מלכותיים. את דג הכסף ניתן להדביר ע"י ריסוס המותאם לכך. כמו כן ניתנת אחריות לשנה על הפעולה.

יתכן שאתה נעקץ מפשפשים או פרעושים וצריך להבדיל בינהם. אם העקיצות באיזור הרגליים אז סביר שזה פרעושים אך אם העקיצות בעיקר בפלג גוף עליון סביר להניח שזה פשפשים. אם מדובר בפרעושים, אז צריך לדעת שמקורם בחתולים ולכן צריך לוודא כי אין חתולים בסביבה. הסימנים לנוכחות פשפשים הם כתמי דם על הסדינים או על מיזרון. אפשר לבדוק את פינות המיזרון להימצאות פשפשים. טיפול בפשפשים הוא מורכב ודורש שאיבה יסודית של החדר הנגוע ע"י שואב חזק מאוד וכולל פירוק מיטות, שקעים, תמונות, הזזת ארונות קיר וכל דבר אפשרי אשר ניתן להסתתר בו. כמו כן יש לעבוד עם קיטור חזק במקומות שאין בהם חשמל ולבסוף ריסוס יסודי של האיזור. דרכי הפעולה נגד פרעושים הוא ע״י ריסוס יסודי, הריצפה וכל מה שמרופד (ספות כיסאות וכ׳ו). חשוב שהחומר יהיה בעל רעילות נמוכה (הטפיל מאוד קטן ולכן אין צורך ברעילות גבוהה) ומיועד לכך.

כתבות מהבלוג

הדברת תיקנים מחירים

זקוקים למדביר תיקנים אמין ומקצועי במחיר הוגן?אנחנו בחברת שרון הדברה משתמשים במגוון חומרים ומכשור טכנולוגי מתקדם על מנת להשמיד את המזיקים מן היסוד ולמנוע חזרתם.

קרא עוד »

פשפש מיטה מחיר

השמדת פשפשים במיטה הינה טיפול המצריך שירות של בעל מקצוע מיומן.אצלנו בחברת שרון הדברה תמצאו צוות מקצועי בעל ידע וניסיון נרחב אשר ידע לאתר את

קרא עוד »

פשפש המיטה טיפול

מצאתם פשפשים במיטה?טיפול בספריי ביתי אינו תמיד יעיל מכיוון שישנן ביצים ופשפשים חבויים במקומות נסתרים אשר הדרך היחידה להשמיד אותם היא שימוש באמצעים טכנולוגיים מיוחדים.

קרא עוד »

פשפשי מיטה עקיצות

מרגישים עקצוצים וגירודים בכל פעם שאתם נכנסים למיטה?כנראה שיש לכם פשפשים במיטה. חברת שרון הדברה מתמחה בהדברת מזיקים מכל הסוגים בטכנולוגיה מתקדמת. על מנת להשמיד

קרא עוד »
הצעה להדברה
מלא\י את הפרטים הבאים ונחזור עוד היום
דילוג לתוכן